Size En Uygun Parfümü Nasıl Seçebilirsiniz?

Haberler

Size En Uygun Parfümü Nasıl Seçebilirsiniz? için yorumlar kapalı

parfüm seti fiyatları

Güzellik sırlarından biri de parfümlerdir. Sadece güzel giyinmeniz, cilt bakımı yapmanız ya da makyaj-saç stiliniz sizi güzel yapmaz. Hepsi bir bütündür ve bunlardan en etkilisi de parfüm seçiminizdir. Parfüm hem kadınlar hem de erkekler için her gün kullanmaktan vazgeçemedikleri bir ürün. Görünüşünüz her ne kadar etkili olsa da bilimsel olarak kanıtlanmıştır ki unutulamayan şeylerden biri de kişilerin kokusudur. Çok hassas olan insan burnu çiçek kokusu, anne kokusu ya da parfüm kokusu gibi güzel kokuları kaydediyor. Yani koku hafızanız göz hafızanız da çok daha gelişmiştir. Bu durumda hoş kokularla insanların karşısına çıkmak önemli.

Parfüm almada en kolay ve uygun yollardan birisi de online alışveriş siteleri. Online alışverişle aradığınız her marka ve kokuya ulaşabilirsiniz. Ürün detaylarıyla da ilgili önbilgilere ulaşmanızda sanal alışveriş çok yaralıdır. Ayrıca normal parfüm mağazalarından alacağınız fiyatın çok daha altında, bütçenize uygun indirim ve kapmayanlarda online alışverişle mümkün olmaktadır. Farklı fiyat aralılarıyla her bütçeden kişiye uygun seçenekleri karşılaştırmalar yaparak alma imkânına sahip olabilirsiniz.

Parfüm alırken size uygun olduğunu karar vermek için birkaç ipucuna dikkat etmelisiniz. Cilt tipiniz parfüm seçiminizi etkileyecektir. Örneğin yağlı bir cildi olan kişiler daha fazla koku salgılarlar. Bu nedenle böyle kişiler su bazlı parfümler tercih etmelidirler. Ağır kokular yerine daha hafif ve ferah kokular almalıdırlar.

parfüm markaları hangileri

Sigara içen kişilerde de parfüm seçimi çok önemli. Sigara ve nikotinden kaynaklı ağır bir koku olacağı için bunu dengelemek için hafif kokuları seçmelidirler. Bir diğer etki ise tükettiğimiz besinler. Et ya da baharat tükettiğimizde vücudumuz çok daha ağır kokular salgılamaktadırlar. Buna uygun olarak yine soft ve ferahlatıcı kokular ilk tercih olmalıdır. Örneğin okyanus kokusu içeren parfümler tercih edilebilir.

Her ne kadar bu sadece bir genelleme olsa da koyu tenli kişilerin daha yağlı bir cilde sahip olması nedeniyle daha yoğun kokular, açık ten rengi olan kişilerin ise daha hafif kokular tercih etmesi gerektiği düşüncesi hakim. Kişiliğiniz de parfüm seçiminizde etkilidir. Daha sakin, neşeli, gizemli gibi genel ruh haliniz seçiminizde etkili olacaktır. Önerilebilecek kokular; vanilya, yasemin, sandal, bergamot gibi kokular her ortamda kullanılabilirler. Gül, zambak, çikolata, tarçın, tütün, hindistan cevizi gibi kokular ise herkes tarafından hoşlanılmayacağı ağır kokular olduğu için ortama göre karar verebilirsiniz. Tüm bu parfümlerin seçimlerinde online alışverişte tüm seçeneklere ulaşıp karşılaştırarak en uygun seçeneği tercih edebilirsiniz.

Dior, Davidoff, Hugo Boss, Armani, Burberry, Tom Ford, Creed ve daha birçok markanın ürünlerine ulaşmanın en ucuz yolu internet. Yarım saatlik boş bir zamanınızda bile kısa bir araştırmayla kullandığınız parfümün hangi sitede daha ucuza olduğunu bulabilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz tarihte teslim edilmek üzere anında siparişinizi de oluşturabilirsiniz. Bu da paranızın cüzdanınızda kalmasını sağlar.