Evinize Biraz Daha Ruh Katın

Fırsatlar

Evinize Biraz Daha Ruh Katın için yorumlar kapalı...

ev dekorasyon ürünleri

Tüketim çılgınlığının her an artmakta olduğu dünyada, evlerimiz de bundan nasibini alıyor. Yaşam alanlarımız gitgide küçülürken, birde bu yetmiyormuş gibi standart otel odalarına benzememeye başladı. Oysaki evlerimiz huzur bulduğumuz, kendimizi en özgür hissettiğimiz, acılarımızın ve sevinçlerimizin şahidi, bizlerin en güvenli limanıdır.

Yaşadığımız alanlar bizim ruhumuzu yansıtır mı sorusuna bir çoğunuzun evet dediğini duyar gibiyiz. Peki bu nasıl oluyor? Rengini yada şeklini beğendiğimiz birkaç obje ya da resim nasıl olur da dekorasyon anlamında ruhumuzu yansıtabilir ki? Aslında bu eşyaların ruhumuzu kattığımız evlerimizde bir bütünleştirici görevi olması gerekirken maalesef işi sadece görsel bir şova dönüştürüyor.

eski evler ve annelerimizŞöyle bir geçmişe dönüp baktığımızda evlerimizdeki eşyaların ne kadar özenli kullanıldığını ve her bir köşesinde annelerimizin ruhunu katarak yaptığı tamamlayıcı aksesuarları görürdük. Mutfak camlarında binbir emekle yapılan tığ işi perdeler, tepsi içi örtüleri salonlarda koltuk örtüleri, örgü minder yüzleri, dolap içlerinde danteller… Mutlaka hepimizin bunlardan birilerine şahit olmuşluğumuz vardır. Annelerimizin evlerle olan bu bağı maddi külfetlerinden kaçmak için değil evlerini gerçekten sevdikleri içindi. Bir çok şeyi unuttuğumuz gibi galiba evlerimizi de sevmeyi unuttuk.

Şimdi şöyle bir yaşadığınız alanlara bakalım, ellerinizle ruhunuzu katarak yaptığınız neler var evinizde? Belki bir çoğunuz bunlarla uğraşacak zamanım mı var yada bir şeyler yapmak için malzemem yok gibi bahaneleri sıralıyor olabilirsiniz. İnanın isteyince zaman da, malzeme de bulunuyor. Aslında elimizin altında o kadar çok malzeme var ki tek yapmamız gereken birleştirmek.

Son dönemlerde çıkan kendin yap akımı sayesinde azda olsa yeniden ruh bulan evlerle karşılaşabiliyoruz. Elimizin eski mutfaklar ve çocukluğumuzaltındaki malzemelerle, biraz hayal gücü ve araştırmayla harika şeyler yapabiliriz. Bir çok eşyayı yeniden revize ederek kullanabiliriz. Hem aile bütçesine katkıda bulunup hem de evlerimize yeniden ruh katabiliriz. İnanın ellerinizle yaptığınız objeler yapım sırasında size terapi etkisi verecek, hem de her baktığınızda sizi gülümseterek bir sonraki projeler için size ilham verecektir. Tabi ki yetiştirdiğimiz çocuklarımız da bundan nasibini alarak sadece tüketici değil üreticilik yönümüzüde benimseyecekler.

Melesa denenebilecek birkaç tamir et ya da kendin yap örneği şunlar olabilir:

  • Eskiyen takıların tekstil ürünlerinde süs haline getirilmesi
  • Kırılan cam objeleri geri yapıştırıp yüzeyinin farklı materyallerle kaplanması
  • Kuru dallardan çerçeveler ve abajurlar
  • Pet şişelerden kalemlikler ve vazolar
  • Gazete kağıtlarından sepetler

Ve daha neler neler… Atmayın, biriktirin, birleştirin ve evinize ruh katın. Ayrıca evlerinize ruhunuzu yansıtacak elektronik ürünler alacaksanız biz media markt indirim kodu nasıl alınır yazımızı okuyabilirsiniz.