Amazon Promosyon Kodu ile İndirimli Alışveriş

İndirimler

Amazon Promosyon Kodu ile İndirimli Alışveriş için yorumlar kapalı...

amazon indirim kodu

Türkiye’de en hızlı şekilde büyüme gösteren sektörlerden biri e-ticarettir. Yani ülkemiz global online alışveriş devleri için cazip bir pazar. Bunun son örneğini Amazon ile yaşadık. Eylül 2018’de ülkemize girerek amazon.com.tr üzerinden satışlarına başladı. Daha önce Amazon Amerika ve sonra da Almanya üzerinden bazı ürünleri alabiliyorduk fakat bu çok sınırlı bir alışveriş olanağı sağlıyordu. O dönemde de amazon promosyon kodu kullananların sayısı az değildi. Fakat ülkemizde resmi faaliyetlerine başlamasının ardından amazon indirim kodu ve kampanyalarını araştıranların sayısında inanılmaz bir artış oldu. Siteye takip edenler zaten markanın en büyük rekabet avantajının fiyatlar olduğunu bilir. Tüm dünyada perakende sektörünün lideri olarak tanınmasının başlıca nedeni de budur. Amazon girdiği pazarları adeta bir canavar gibi yiyip yutuyor. Ülkemizde de hepsiburada ve gittigidiyor gibi sitelerin bu anlamda işi zorlaştı. Bu rekabetçi ortamda daha çok çaba sarf etmeleri gerekiyor.  Çünkü uygun fiyatlar sunan bu site ayrıca amazon indirim kodu olanağı da sağlıyor. Bu kodları kullananlar alışverişlerinde ekstra indirimler elde edebiliyor.

Bununla birlikte Amazon’un sadakat programları da var. Üyelerine çeşitli kampanya ve promosyonlar düzenlerken, amazon hediye kartı ile alternatif bir mutluluk da sunuyor. İstediğiniz kişilere amazon hediye kartlarından alabilirsiniz. Teslimat konusunda da dünya ile ilkleri tanıştıran Amazon, Amerika’ da drone ile teslimat gibi inovasyon çalışmaları da yürütüyor. Çok yakında üstümüzde Amazon kolileri taşıyan dronelar görürseniz şaşırmayın.

amazon promosyon kodu

Artan internet siteleri ve online alışveriş ortamları sayesinde özellikle kadınlar elektronik alışverişe yönelmiş durumda. Bunda hem markaların açmış olduğu internet sitelerinin hem de sunmuş oldukları pek çok ürünün etkisi oluyor. Peki, bu alışveriş ortamında kadınların payı ne kadar? Kadınların elektronik yolla alışveriş yapmaya başlamaları ile bu sektörden elde edilen karlar da artış gösterdi. Önemli olan nokta ise Anadolu’ daki okuma yazma sayısı artan, internet kullanmayı öğrenen kadınların sayısı arttıkça bu ticaretin de artış göstermesidir. Kadınların okuma-yazma öğrenmesinin bir faydası da burada ortaya çıkmaktadır. İnternet kullanımını öğrendikçe, bu siteleri kullanma sayısı artmış ve büyük orada değişmeler yaşanmıştır. Kadınların internetten alışveriş yapıyor olması çok önemli bir konu iken, internetten alışveriş yapan erkeklerin oranları da kadınlara yakın seyretmektedir. Amazon Türkiye sitesinde de bu oranın benzer şekilde olacağı bekleniyor.

Kadınların internet sitelerinden beklentisi ürün çeşitliliği, güzel tasarımları, kaliteli ürünler ve uygun fiyatlardır. Aynı durum erkekler için de gerçekleşmekte olup, özellikle fiyat karşılaştırması yaparak alacağı ürüne karar veren pek çok erkek bulunuyor. İstatistikleri her sene hesaplanmakta olunan bu oranlarda meydana gelen bu artışta dikkat çeken reklamların da etkisi bir hayli fazla. Çoğu marka kendi internet sitesinin reklamını yine internet ortamında veya TV’lerde vermekte ve bu sayede de kendi isimlerini daha fazla duyurma imkânı elde edebiliyorlar. Markaların yapmış olduğu reklamlar gerçekleri yansıtmakla birlikte, insanları indirimlerden ve avantajlardan da haberdar ediyorlar. Amerika’da amazon promosyon kodu indirimlerini takip edenlerin sayısının yüzbinleri bulması da bunun bir kanıtıdır.

amazon türkiye sitesi

Online Alışverişte Sosyal Medya Dönemi

Kadınların ve erkeklerin online alışveriş sitelerinden en büyük beklentilerinden biri de hızlı erişilebilirlik oluyor. Bu konuda da siteler kendilerini en iyi tanıtacakları ve erişimi kolaylaştıracakları ortam olarak sosyal medyayı tercih ediyorlar. E-ticaret siteleri kendi resmi Instagram sayfalarından yeni kreasyonlarını tanıtabiliyor ve kolay ulaşılabilir linkler ile takipçilerini hemen internet sitesi alışverişine yönlendirebiliyorlar. Bu sayede kişiler, beğendileri ürüne kısa zaman içerisinde ulaşabiliyorlar. İnternetten alışverişe sıcak bakmayan insanları bile alışverişe yönlendiren bu sayfaların resmi sayfalar olması çok önemlidir. İstatistiklere bakıldığında sosyal medya sayfalarından, markaların online alışveriş sitelerine yönelen cinsiyet grubu genellikle kadınlar oluyor. Erkekler ise genellikle aradıkları ürünleri tek tek araştırmakta ve ürün karşılaştırması yapmaktadır. Bu konuda kadınların internet sitelerine ulaşmaları daha hızlı ve daha fazla alışveriş yapmaları mümkün oluyor. İnternetten alışverişin bilgi çağına uygun ilerleyiş biçimi ise çoğu müşterinin tebriğini kazanıyor.