AliExpress Kupon Nasıl Kullanılır?

Fırsatlar, İndirimler

AliExpress Kupon Nasıl Kullanılır? için yorumlar kapalı...

aliexpress kupon nasıl kullanılır ve kazanılır

Dünyanın e-ticaret devi, Çin merkezli Alibaba grubunun perakende online alışveriş platformu olan Aliexpress 2017’yi yeni rekorlarla tamamladı. Bu başarıda şüphesiz aliexpress kupon indirimlerinin de katkısı büyük. Tüm dünyadan milyonlarca kullanıcıya ulaşan Aliexpress’in bu rakamları gerçekten de inanılmaz. Şöyle ki; son yıllarda Amerika’daki Black Friday’i geri de bırakan Çin’in 11 Kasım bekarlar günü verilerine bakarsak sonuçları rahatlıkla görebiliriz. 11.11.2017 gününde Alibaba, bir önceki yılın aynı gününe göre %40’lık artışla tam 25,3 milyar dolar satış yaptı. Bu satışın 7 milyar doları ilk 30 dakika içinde gerçekleşti. Bu rakam, geçen yıl Black Friday ve Cyber Monday günlerinde toplam yapılan 6,5 milyar dolarlık satışın bile üzerinde. Şöyle bir kıyaslama yapmak gerekirse 11.11’de n11.com’un cirosu yaklaşık 37 milyon dolar. Hatta ülkemizdeki Tüpraş’ın yıllık cirosu 10 milyar dolar. Bu açıdan bakıldığında rakamların ne kadar baş döndürücü olduğu anlaşılabiliyor.

Aliexpress kupon kodu kullananların sayısının milyonları bulması da şaşırtıcı bir sonuç değil. Sonuçta bir günde 1,5 milyar işlem yapıldığı düşünülürse, birkaç milyon aliexpress kupon kullanma çok da büyük bir rakam değil. Çünkü sitenin dünyanın her köşesinden kullanıcısı var ve her dilde hizmet veriyor. Bununla da kalmayıp alışverişlerde tüm dünyaya bedava kargo gönderimi yapıyor. Peki aliexpress kupon kazanma işi nasıl yürüyor? Site aslında dev bir pazar yeri. Milyonlarca satıcı bu site üzerinden ürünlerini pazarlıyor. Siz siteye üye olduğunuzda bu satıcılar arasında gezinirken o satıcının sayfasında, belirli ürünlerde geçerli aliexpress indirim kodu alternatifleri görüyorsunuz. Dolayısıyla belirli bir ürün arıyorsanız aynı ürünü satan birkaç farklı satıcıya bakmakta yarar var. Çünkü birinde indirim kuponu yokken diğerinde olabilir.

Siteye üye olduğunuzda Aliexpress size indirim kuponu ve kampanyalarıyla ilgili email ile bilgilendirme de yapıyor. Bunun için üye olma aşamasında bu kampanya duyurularına izin vermeniz gerekiyor. Kullanacağınız kuponu belirlediğinizde kodu uygulamak işin en basit kısmı. Satın almak istediğiniz ürünleri sepete atınca, sepet sayfasındaki aliexpress kupon alanına kodu girmeniz yeterli. Bu şekilde belirlenen oranda indiriminiz otomatik olarak uygulanıyor. Siz de alışverişinizi en son indirimli fiyat üzerinden tamamlıyorsunuz.

aliexpress kupon kullanma ve indirim alma

Aliexpress Alışveriş Avantajları

Aliexpress alışveriş yapanlar için birçok avantaj sunuyor. Öncelikle ülkemizden bir kullanıcı siteye girdiğinde aliexpress Türkçe olarak karşısına çıkıyor. Bu yüzden tercüme araçlarını kullanmaya gerek kalmadan rahatça sitede gezinebiliyorsunuz. Ayrıca ürünler dünyanın diğer ucundan gelmesine rağmen ali express alışverişlerinde kargolar ücretsiz. Gidip 1 dolar karşılığında bir ürün alsanız bile, kargo ücreti ödemeden o ürüne sahip olabiliyorsunuz. Bunun için bekleme süresi 2-3 haftayı bulabiliyor ama sonuçta para ödemeden Çin’den alışveriş yapıyorsunuz. Eğer ürününüzün daha kısa sürede elinize geçmesini istiyorsanız DHL gibi ücretli kargo hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Alışveriş yaptığınız satıcı ürünü göndermezse veya başka bir problem yaşarsanız satışı iptal edebiliyorsunuz. Satıcı puanlama sistemi olduğundan satıcılar genellikle sorunsuz çalışmaya gayret ediyor. Bunun dışında milyarlarca ürünü tek sitede bulmak da kullanıcılar için önemli bir fayda oluşturuyor. Birçok site arasında kaybolmak yerine tek site ile işinizi halledebiliyorsunuz. Tabi ki en önemli avantajlarının başında ise fiyatlar geliyor. Aliexpress fiyatları dünyanın hiçbir yerinde bulamayacağınız kadar ucuz. Uygun filtreleme yaparak aradığınız ürünün en ucuz fiyata satıldığı satıcıyı bulabilir, eğer varsa aliexpress kupon kodu kullanarak bu üründe ekstra indirim de elde edebilirsiniz. Ayrıca aliexpress güvenli mi diye merak etmenize gerek yok. Site en üst seviye güvenlik önlemleriyle korunuyor ve dünyanın en büyük sitelerinden biri.

aliexpress indirim kuponu kodları

En Popüler Ali Express Kategorileri Hangileri?

Yapılan birçok piyasa araştırması ile Ali Express kullanımının ülkemizde de hızla geliştiği ve pazar payının büyüdüğü görülmektedir. Bu araştırmalar bizlere hangi kategorilerin daha popüler olduğunu ve daha çok tercih edildiğini de gösteriyor.

  • Özellikle e-ticaret konusunun çıkış noktası olan elektronik ürünlerin satışı bu kategorinin en yüksek paya sahip olmasını sağlıyor. Ülkemizde de online alışveriş konusunda en yüksek pazar payı elektronik ürünlerdedir ve gelecekte de bu durumun pek değişeceği düşünülmemektedir.
  • Bunun yanında giyim kategorisi ikinci sırada geliyor. Geçtiğimiz yıllardaki hızlı yükselişi ile sitede büyük bir dilimi almayı başarmış ve bunu aynı şekilde gelecek yıllarda da sürdüreceğini göstermiştir.
  • Bunların hemen arkasından ev gereçleri ve mobilya kategorisinin tercih edildiği görülmektedir. Bu kategori de hızlı bir şekilde büyüyor ve milyonlarca ürün bu platform üzerinden satılıyor.
  • Bunları tüketici elektroniği kategorisi takip ediyor. Kameralar, mp3 çalar gibi müzik oynatıcıları, akıllı aksesuarlar ve giyilebilir cihazlar, bu kategorinin en çok satan ürünleri arasında yer alıyor.