2018 Takı Trendleri Kendini Göstermeye Başladı

Haberler, Kampanyalar

2018 Takı Trendleri Kendini Göstermeye Başladı için yorumlar kapalı

2018 takı trendleri

Kadınların bir kıyafeti tamlayıp sokağa çıkması için mutlaka detayları da tamamlaması gerekir. Örneğin hiçbir bayan pantolonunu kemersiz kullanmamakta (kemersiz kullanılan modeller hariç) belinin tam olup olmaması bu kullanımı değiştirmemektedir. Bu nedenle de detaylara önem verdikleri çok açık. Ama kadınların kullanımında asıl detay takılarda yer alır. Bir bayan kombinini tamamladıktan sonra o kıyafetin nasıl daha güzel görüneceğini düşünerek kendisine takıların eşlik etmesini ister. Takılarla zenginleştirmiş olduğu kıyafetini tamamladıktan sonra ancak dışarı çıkmaya hazır hale gelir.

bayan takı modelleriTakılar bayanların kullanımına uygun olan en çok tercih edilen aksesuarlardır. Hemen hemen her noktaya uygun bir takı bulunurken bunların da farklı tarzlara uygun modelleri üretilmektedir. Yani takıyı yalnızca nerede kullanacağınıza karar vermek yeterli olmaz. O takının hangi kıyafetle nasıl uyumlu olacağını da dikkatle incelemek gerekir. Sonrasında üzerinizde güzel görüneceğini düşündüğünüz takıyı bir şekilde kendinize uydurarak kombini tamamlamanız önemlidir. Günümüzün en çok kullanılan takılarından biri de el üstü bileklikler. El üstü bileklikler genel olarak taşsız, tamamen zincir kaplı olarak üretiliyor. Ama bazı modelleri kullanım şekline göre minik taşlarla da zenginleştirilebiliyor. El üstü bilekliklerde asıl amaç elin daha şık görünmesini sağlamak. Doğal olarak klasik kombinlerde tamamlayıcı olarak kullanılacaktır. Spor şıklıkta ise kullanımının eli engelliyor oluşu gerekçesiyle kullanılması çok da mümkün değil. Çünkü gün içerisinde elinizdeki bu aksesuarlar herhangi bir işlem yapmanız mümkün olmadığı gibi tüylü ve yünlü kıyafetlerde de takılarak kıyafete zarar vermesi çok olası bir durum. Bunun yerine özel davetlerde ve abiye kullanımlarda tercih edilmesi önerilir.

Erkek Takılarında Durum Nasıl?

Erkekler en az kadınlar kadar takıya düşkündürler. Aslında bazı bakımlı erkeklerin çoğu zaman kadınlar için erkek takı modelleriüretilmiş takıları bile kullandıkları görülürken bir kesimin yüzük bile takmaması onların düz mantık ile hareket ettiğini, ya hep ya hiç felsefesini sonuna kadar yaşadıklarını ortaya koymaktadır. Erkeklerin en çok kullandıkları takılar şüphesiz bileklikler. Eskiden yalnızca deri kordonları bulunan bileklikler şimdilerde metal olarak daha çok tercih edilmekte, ahşap karışımlı kordonlar ise bu sezonun gözdeleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bakımlı erkekler metal de olsa her kıyafete uygun bir takı seçebilirken yüzüklerinin de daha çok büyük taşlı olmasından yanadırlar. Yüzük kullanımının erkeklerde yaygınlaşması ve en çok kullandıkları takının yüzük olması, doğal taşlarla hazırlanmış modellere olan ilgilerinden kaynaklanıyor. Kolye kullanımı ise yüzüklere göre çok daha az tercih edilir. Özellikle eskiden çok sık görülen metal kolyeler artık tarihe karıştı.